X
تبلیغات
زولا

قرآن و عرفان رضا نصر

تفسیر قران ، عرفان و مقالات علمی

حقیقت ناب


حقیقتی در اعماق وجود ما نهفته کشف این حقیقت ناب سرنوشت ساز اساس و رکن رسیدن به سلامت و خوشبختی و سعادت است که فرمود ...نفخت فیه من روحی ....باور به این حقیقت و تعلیم بسیار مهم ارزشمند و کار ساز اینکه آدمی دارای روح خدایی است .....خداوندی که خالق بهترینهاست و محالی براو متصور نیست .

 

باور و ایمان داشتن به زیبایی باعث خلق زیبایی ها و ......بهترینها ، آسایشها و گشایشهاست باور با عشق به این آیه کریم و شریف که قدرت خلق هر چه هست در آدمیست چون خداوند از روح خود بر انسان دمیده این همان روح خلاق و نیکو سیرت عظیم تواناست که درون آدمی نهفته است.

آدمی که به مهربانی و بخشش نام عظیم مبارک خداوند و خالق است عملا متوسل شده و به اصفات بینظیر او مزین میگردند حقیقت وجود خود را کشف نموده قانون جاذبه و عشق را درک مینماید.

هر آنچه که به زندگی کسی وارد میشود در واقع توسط فکر و اندیشه شخص جذب شده و تصویر ذهنیت اوست بنابراین اتفاقات خوب خاصل جدب نیک اندیشی است .

هر فکری که به ذهن خطور میکند سرچشمه قدرت است کسانی که به درک این حقیقت رسیده اند با اعمال مدیریت وجود اندیشه و افکار خوب را جذب و این قدرت را تقویت  نموده ذهنیات و افکار  منفی را دفع مینمایند.

 قدرت اندیشه و افکار از طریق موجودات دیگر باعث ایجاد شرایط و رویدادها شده در نتیجه خواسته شما را برآورده میکند.( تمامی موجودات عوامل و اجزاء تحقق امور امدادهای غیبی هستند )

قانون جاذبه و دافعه امواج مغناطیس حاکم بر هستی است و جزء تا کل را در بر میگیرد افکار و اندیشه نیز نوعی قدرت مغناطیسی است که منتشر میگردد هیچ اتفاقی تجربه نمی شود مگر از طریق القاء مستمر این قانون از قبل از آفرینش بوده و تا ابد نیز خواهد بود و نظم کاینات را تعین میکند.

چنانچه در شرایط پایدار و مستمر به موضوعات ناخوش آیند متمرکز و فکر کنید افکار شما آن شرایط را جذب و هر لحظه ذهنیت  و وضعیت بدتری را ایجاد میکند.برای درک این مفهوم کافی است به تجربه زندگی خود و رویدادهای ان را برسی و تامل نمایید. 

ثروتمندان خود آگاه یا ناخود آگاه با این قانون همراه شدند افکار مادی آنها پیوسته بوده و به فکر دیگری نبودند به همین دلیل آنچه را می اندیشیدند خلق شده اما چنانچه ایمان به ذات پاک الهی مکمل ثروت آنها نباشد در نهایت نگرانی و ترس و عواملی از این قبیل باعث بروز بیماری ها هلاکت و یا از دست رفتن ثروت آنان خواهد شد که ترس برادر مرگ است ترس و اضطراب از دست دادن چیزی باعث همان موجودیت خواهد شد .

به همین دلیل امروزه شاهد آن هستیم که در اروپا و امریکا حتی افراد مشهور اقدامات وسیعی را در جهت کمک و یاری به همنوعان انجام میدهند تا جایی که هنر پیشه مشهور و ثروتمند کودکان سیاه پوست را به فرزندی قبول نموده و بدین وسیله باور خود را ترسیم مینمایند.برای غلبه از ترس آموزه های دینی و ایمان به ذات پاک خلقت و عشق ورزیدن و نیکو کاری و......بسیار ضروری است .

برای درخواست و دعا حد و اندازه ای در کار نیست که خداوند بی حد و اندازه است .....در واقع اجابت دعا به زمان نیز نیاز ندارد زمان پدیده ای حقیقی نیست و زایده ذهنی بشر برای تعریف گذران زندگی اوست تنها ایمان و باور لازمه تحقق این مهم ( اجابت و ایجاد )است که با فهم و درک قوانین هستی بوجود خواهد آمد.

 

ایگونه نیست که خواسته بزرگتر زمان بر باشند این باور در قانون هستی و دعا وجود ندارد .

راز چگونه زندگی کردن و راز خلقت در حقیقت باور و درک قدرت روح خداوندی است که به آدمی دمیده شده حقیقت  چگونه رسیدن به مقصود و اهداف که با آرامش و سلامتی آغاز و به خوشبختی و سعادت ختم میشود.


بایسته این ایمان و تصور رهایی از اندیشه ها و دهنیات خام و شناخت خداوند خالق و قوانین هستی است که نیازهای موجودات را دانسته و رویدادها را بارور میسازد  و به آنها پاسخ مثبت میدهد که او بی نیاز است .

نگران بودن شرایط را بد و دشوار تر مینماید .سبحان الذی بیده الخیر و بیده ملکوت السموات و العرض منزه و پاک است خداوندی که سرشار از خیر است و منزه و پاک است خداوندی که ملکوت آسمانها و زمین بدست اوست بنابراین 1-تصویر ذهنی بایستی همراه با حس پاک و نیکو باشد 2-بایستی به قدرت او به هدف نگریست  اما به چگونگی رسیدن به هدف خیر 3- بایستی به توکل و ایمان تصور شود که به محص درخواست اجابت انجام شده و با ایمان برنامه ریزی کرد  این حقیقت و راز زندگی است که هستی در اختیار خوش بینان است

نوع دوستی دستگیری کمک و یاری ، مهرورزی و انفاق مهمترین رکن تربیت و تعلیم این راز بزرگ است و برعکس آن قانون دافعه برای دفع افکار و اندیشه های ناپسند بوده به همان اندازه قدرتمند و دفع کننده است ممارست و پیگیری و القا و احساس خوب داشتن و امیدوار بودن.و شکر نعمت تا اجذ نتیجه باعث میشود این قانون هر چه بیشتر در زندگی ساری و جاری شود .

در زندگی شخصی هر کسی آنچه بدست آمده به نسبت علاقه و عشق بوده این مهم مفهوم قانون جاذبه است متمرکز شدن به نعمت ها و شکر سلامت و هرچه که واقعیت دارد همچنین طلوع و بیداری صبحگاه با نگرش زیبا و تمرکز درخواست از خداوند بر اندیشه های نیک ، شروع روز زیبا و القا لبخند و شادی به دیگران و فراموشکردن اتفاقات تلخ و مرور اتفاقات خوب و یاد آوری های خاطرات خوش و گفتگو در باره بینش های زیبا و طرحهای شادی آفرین کلید خوشبختی است .

 نتیجه اینکه اتفاقات حاصل افکار و اندیشه و خواسته های ما هستند یا آنچه از آن ترس داشته ایم در برابر هرچه به ایستیم پایدار می شود چون هر لحظه به آن فکر میکنیم بنابراین فقط به آنچه میخواهیم جذب کنیم بایستی فکر و اندیشه کنیم.تجسم خلاق و احساس خوب راز را پدیدار نموده و شکر نعمات باعث افزایش نعمت است که فرمود فمن یشکر فزد لهم


تاریخ ارسال: یکشنبه 3 فروردین 1393 ساعت 17:40 | نویسنده: محمد رضا | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
قالب وبلاگ

گالری عکس
دریافت همین آهنگ

قالب وبلاگ